• Аминта Трети бр.81-1 ДП2
 • + 389 78 399 853
 • + 389 2 609 1717
 • ДАТА
  01 January - 01 January
 • ВРЕМЕТРАЕЊЕ
  1 ден
 • ЦЕНА

 • ДОСТАПНОСТ
  0

БАНСКО | ВИКЕНД

Банско е атрактивен во сите сезони. Обезбедува одлични ски и сноуборд патеки и најдолга ски сезона за разлика од сите останати бугарски ски-центри. Ски сезоната во Банско трае од 15 декември – 15 Мај. Има уникатна историја и архитектура на стариот и новиот дел на градот. Како и голем број на дискотеки, пабови и “Механи” кој нудат одлична забава, Благодарение на овие карактеристики Банско е омилена ски и сноуборд дестинација за сите возрасти.

Ски-центар Банско е најдобар зимски центар во Бугарија со најдолги скијачки патеки и најбогатa културна историја. Банско се наоѓа во подножјето на Пирин планина во југо-западна Бугарија, на 160 километри од Софија. Нуди одлични услови за скијање и сноубординг .

Многу хотели со различни стандарди и цени се достапни за сечии вкус. Банско нуди стотици барови и традиционални ресторани наречени “механа” . Банско е планинско одморалиште и е одличен избор за вашиот ски и сноуборд зимски одмор. Вечерните часови може да уживате во некој од познатите пабови и барови.


ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 • 2 или 3 ноќевања со појадок и вечера во 1/2 и 1/3 соба
 • Комплетна организација и пратител на патувањето
 • Превоз со високо модерен туристички автобус (клима, тоалет, ТВ, видео)
 • Користење на СПА центар (базен, сауна ,парна бања, бежичен интернет)

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Патничко и здравствено осигурување
 • Туристичка такса – 1 евро на ден
 • Факултативни излети

 

 

Hotel Orblux 3*

1/2 двокреветна             цена по лице Трета особа во 1/2  (дополнително легло)
12.01- 14.01 (2HB)    
18.01 – 21.01 (3HB)   
26.01 – 28.01 (2HB)  90  /  75€     64

 

Hotel Royal Bansko ApartHotel

 


12.01- 14.01
(2HB)

18.01 – 21.01
(3HB)

26.01 – 28.01
(2HB)
Студио за две особи 75 по лице
Едноспален апартман
(2 + 1)
75     (1 и 2 лице)
64
€    ( трето лице)
Двоспален апартман
(4+2)
75     (1,2,3 и 4 лице)
64
    (5 и/или 6) лице

 

НАПОМЕНА за дватта хотели:
* Дете од 0 – 4,99 години е ГРАТИС.
* Дете од 5 – 11,99 години плаќа 50% од цената за сместување на 3то,4то,5то или 6то лице. 
* Сите патници без разлика на годината на раѓање плаќаат туристичка такса 1 евро на ден. 

Опис на хотелот:

Хотелот Орбилукс е лоциран на 500 метри од гондолата во Банско и на 1.5 км од стариод град на Банско. Нуди загреан внатрешен базен, ресторан, градина и интернет. Располага со модерно опремени апартмани и студија со кујна, фрижидер, трпезарија, тераса и телевизор. Спа центарот во хотелот опфаќа сауна и парна бања. На располагање е и фитнес центар и место за масажи.

Хотелот Ројал Апарт се наоѓа на околу 750 метри од почетната станица на гондолата и околу 350 метри од ски-патот. Истиот располага со спа центар (затворен базен, сауна, парна бања, фитнес); ресторан, лоби бар; паркинг; тенис на терен, билјард; пинг-понг. Сместувачките капацитети се во студија за двајца, едноспални (2 + 1) и двоспални(4+2) апартмани.

Хотел Орбилукс

АПАРТМАН 

СТУДИО

 

 РОЈАЛ АПАРТХОТЕЛ 

 

The map is updating ...