• Аминта Трети бр.81-1 ДП2
 • + 389 78 399 853
 • + 389 2 609 1717
 • ДАТА
  01 January - 01 January
 • ВРЕМЕТРАЕЊЕ
  1 ден
 • ЦЕНА

 • ДОСТАПНОСТ
  0

БУДВА – ДОЧЕК НА НОВАТА 2020 ГОДИНА

БУДВА

ДОЧЕК НА НОВАТА 2020 ГОДИНА

 

 

1 ДЕН 30.12.2019 – ПОНЕДЕЛНИК

Поаѓање во вечерните часови (околу 23:30 часот). Патот не води преку Косово и Албанија. Ноќно возење.

2 ДЕН 31.12.2019 ВТОРНИК

Пристигнување во Будва во предпладневните часови. Сместување во апартмани. Moжност за факултативна посета на Котор и Тиват. Покрај модерната архитектура, големите булевари и плоштади во Котор и Тиват се зачувани и голем број на историски вредни градби. Вечерта можност за дочек на новата година на плоштадот во Будва. Ноќевање.

 

3 ДЕН 01.01.2020 – СРЕДА

Слободно време за одмор и релаксација после Новогодишната вечер. Вечерта можност за повторување на атмосферата од новогодишната вечер, заедно со ѕвездите од Балканската музичка естрада. Ноќевање.

 

 4 ДЕН 02.01.2020. – ЧЕТВРТОК

Напуштање на апартманите. Слободно време за прошетка по кејот на познатата Словенска плажа, со посета на стариот град, бројните кафулиња и ресторани. Поаѓање за Скопје.

 

Сместување Услуга 1/2 1/3 1/4
Вила АНИТА Превоз + сместување 59 59 € /
Вила КСЕНИЈА Превоз + сместување / / /

*Цените од табелата се однесуваат по лице

*Полињата означени со “/” значат дека постоечките капацитети се распродадени

 

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 • Комплетна организација со водич на патувањето;
 • 2 ноќевања во избраното сместување
 • Превоз со модерни туристички автобуси (клима, wc, tv, видео);

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Факултативни излети;
 • Патничко и здравствено осигурување;
 • Задолжителна туристичка такса кон општината – 1 евро по ноќ;
 • За сопствен превоз се одбива 10 евра од аранжманот;

 

Oпис на сместувњето:

Вилата Анита се наоѓа на 200 метри од главната Словенска плажа со одлична локација на само 10-ина минути од автентичниот историски центар во стариот град. Се наоѓа на самата главна сообраќајница во градското подрачје. Сите соби имаат ТВ, фрижидер, сопствен тоалет и тераса. 

 

 

Вилата Ксенија  се наоѓа во непосредна близина на вилата Анита и исто така се наоѓа на само 200 метри од Словенската плажа и 10-на минути од стариот град во Будва. Сите соби сопствен тоалет и бесплатно WI-FI. Некои од собите поседуваат и ТВ.

 

 

The map is updating ...