• Аминта Трети бр.81-1 ДП2
 • + 389 78 399 853
 • + 389 2 609 1717
 • ДАТА
  01 January - 01 January
 • ВРЕМЕТРАЕЊЕ
  1 ден
 • ЦЕНА

 • ДОСТАПНОСТ
  0

ЕВИЈА

ЕВИА – ЛЕТО ЗА МЛАДИ 2018

 

Евиja, вистинското освежување за авантуристи во потрага по нови дестинации …
Најголемиот остров во Егејското море, а втор по големина во Грција, островот Евија во последниве години се претвори во една од најбараните дестинации. Остров со планински врвови покриени со густа шума, со врвот Difris која достигнува 1.743 метри, и рамнини во јужните делови покриени со маслинови насади. Убавата боја на така наречениот  зелен остров  како  и морското синило не остава никого рамнодушен. Бројни рибарски села на брегот како бисери го красат овој остров и  му  даваат посебен шарм. Најголемата вредност на островот се добрите луѓе,  кои ќе бидат вистински домакини  и ќе направат  да се чувствувате пријатно  , и да се вратите  назад задоволни. Најголемиот град на островот е Халкида. Во овој град има мост што ја поврзува Евија со копнениот дел на  Грција. Една интересна приказна е тоа што  жителите на Халкидики ја основале првата населба и притоа го дале името на полуостровот по своето родно место .  Освен Халкида, некои од познатите места на островот се Edipsos, Pefki и Неос Пиргос … Edipsos со векови познати како спа-центар со термални извори, совршен за постарите лица. Pefki неодамна стана најпосетена дестинација за одмор за семејствата кои бараат одмор и забава. Ние во основа го избравме , еден од најинтересните за млади луѓе, Неос Пиргос, мал, но неверојатно шармантен град  со убава атмосфера ,љубезни домакини и неочекувано добари клубови.
 Од тука  почнуваме да го освојуваме целиот регион:  ​​Вулканските  острови, Атина Акропол, островот Скијатос , крстарење на зајдисонце, плажа Аликес   и  Паедрмос  кои ќе ве остават без здив …

 1. ДЕН: (СКОПЈЕ)

Поаѓање во вечерните часови. Возење со  модерни туристички автобуси, низ Македонија и Грција, со повремени попатни паузи.

 1. ДЕН (ЕВИА – НЕОС ПИРГОС)

Пристигнување во попладневните часови. Кратко запознавање со местото и сместувањето во избраните вили. Веднаш одиме да уживаме во кристално јасното сино море, и убавата песочна плажа –  BAZAAR BEACH   , одлично освежување и одмор од патот , со летните ритми и освежителни пијалоци.  Во вечерните  часови: Подгответе се за фантастичната   BAZAAR WELLCOME PARTY!

 1. ДЕН (PADERMOS BEACH)

Ние знаеме дека  сеуште сте уморни од синоќешната  WELLCOME  забава, но овој ден едноставно не треба да се пропушти: PADERMOS COLOR BEACH PARTY, дневна журка на  плажата Padermos. По враќањето во Пиргос, нема одмор, бидејќи  во  BAZAAR NIGHT CLUB   ве чека добро познатата  GRAFIT PARTY!

 1. ДЕН (ALIKES BEACH)

GRAFIT PARTY сигурно ве изморила, но на ALIKES плажата ќе уживате и ќе се одморите до максимум.  Една од најубавите плажи која некогаш сте ја виделе.  Веднаш почнете да ги организирате своите тимови, бидејки  победникот  на познатите ИГРИ БЕЗ ГРАНИЦИ добива вредна награда. И следува  познатата  Модена забава –  RED LOVE PARTY во најдобриот локал  во Pefkiju, FYGIAS BAR hotela Galini.

 1. ДЕН (Вулкан остров LIHADONISIA)

Со сигурност подолго време ќе се сеќавате на овој ден. Фотографиите од ова патување ќе бидат круната на вашите спомени од овој одмор . Факултативна екскурзија, крстарење околу вулканските  острови Lihadonisia, целодневен престој на плажата  која го запира здивот со својата убавина, зачинета со топли  ритми и ладни пијалоци.  Враќањето кон островот  Евија ќе биде проследен со огнени бои на зајдисонцето…забавата не запира…..   BAZAAR NIGHT CLUB i 90-e PARTY!

 1. ДЕН (АТИНА)

Познатата АТИНА, за која се раскажуват бројни легенди, приказни и историски факти, како и ризница на културно наследство од цела Европа, не остава рамнодушен.  Тоа е доволно за да се посети  Акропол, да се види величенствениот  Партенон ,  панорамата на градот и со својот  ум ќе талкате во златното време на античка Грција, во времето Periklea, Платон, Аристотел … (факултативна екскурзија). Во вечерните часови: BAZAAR NIGHT CLUB.

 1. ДЕН (BEACH & POOL CHILL OUT – PADERMOS BY NIGHT)

Ден за кулминација на забавата. Дневно уживање  на плажа или некој од  базените, во идиличен амбиент .. BEACH or POOL? Вие избирате. Во вечерните часови PADERMOS NIGHT SWIMMING PARTY – Земи сува облека, затоа што одиме на ноќно бањање. Ноќ кога сè е дозволено …

 1. ДЕН (SUNSET WHITE PARTY CRUISE)

Chill out со летни ритми во нашиот  BAZAAR BEACH BAR. Одморете се добро , затоа што  во втората половина од денот  не чека  забава од самрак до зори … WHITE Party  КРСТАРЕЊЕ  со добро познатите летни хитови , како и многу пијалоци  …
Подгответе се за лудо трезнење во сините длабочини  , затоа што по враќањето во Пиргос забавата  не завршува .. од бродот директно во BAZAAR NIGHT CLUB  – забавата ќе  трае до зори. DRESS CODE: WHITE.

 1. ДЕН (СКИАТОС – NIGHT POOL PARTY)

Фантастичниот  островот, недалеку од Евија, омилена дестинација за милионери, холивудски актери,  англиски фудбалери , но исто така и обичните луѓе кои ја ценат убавината на овој бисер во средината на Егејското Море.  Динамичен остров на кој на секои 15 минути слетува и одлетува  патнички авион, островот со најубаво пристаниште  каде што се усидрени најубавите бродови и јахти….  Стариот град и прекрасниот видиковец даваат посебен шарм  кој вреди да се Види.  Факултаивно патување кое долго  ке се памети. Во вечерните часови: NIGHT POOL SWIMMING PARTY на добро познато место.

 1. ДЕН (ПИРГОС)

Chill out со летни ритми во нашиот BAZAAR BEACH BAR. Во вечерните часови GOODBYE PARTY – BAZAAR NIGHT CLUB.

 1. ДЕН (ГРЦИЈА – МАКЕДОНИЈА )

Напуштање на  собите  и поздравување со  островот до следната сезона … Заминување за Македонија во договорено време. Ноќно возење …

 1. ДЕН (СКОПЈЕ)

Пристигнување во Скопје во раните утрински часови.

 • ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
 • Целосна организација со придружник за патувањето.
 • 9 ноќевања во избраното сместување на Евија во Пиргос.
 • Превоз со современи туристички автобуси (КЛИМА, WC, ТВ, ВИДЕО) на наведените релации.
 • Траект на релацијата на Глифа-Агиокампос-Глиф.

 

 • ЦЕНА НЕ ВКЛУЧУВА:
 • Факултативни екскурзии.
 • Патничко и здравствено осигурување – 350 денари .
 • Задолжителна туристича такса  – во приватно сместување (студио / стан) – 0,50 € за вечер / студио или стан или соба, во хотели со 1 * и 2 * – 0,50 € за вечер / соба Хотели со 3 * – 1.50 € за ноќевање / соба, во хотели со 4 * – 3 € за ноќевање / соба, и за престој во хотели со 5 * – 4 € за ноќевање / соба – се плаќа на самото место на денот на пристигнување во вилата / хотелот).

ОПИС НА СМЕСТУВАЊЕ:

 • VILA VIZANTIJA

Вила Византија се наоѓа на 120м од морето. Има двокреветни соби без кујна, но со фрижидер. Сите соби имаат тераса и поглед на улицата. Клима и WiFi се вклучени во цената. Квалитетот на Wi Fi конекцијата на грчките острови генерално е со понизок квалитет. Агенцијата не го гарантира квалитетот и брзината на интернетот.

 • VILLA PIGOS

Вила Пигос се наоѓа 80 метри од морето. Има пространи трокреветни студија со кујна и тераса, како и пространи апартмани со четири кревети, пет кревети и шест кревети со кујна и тераса. Клима и WiFi се вклучени во цената. Квалитетот на Wi Fi конекцијата на грчките острови генерално е со понизок квалитет. Агенцијата не го гарантира квалитетот и брзината на интернетот.

 • VILA MASOURIDIS

Вила Masouridis се наоѓа 50 метри од плажа. Има двокреветни, трокреветни соби, како и четирикреветни апартмани. Клима и Wi Fi е вклучено во цената. Квалитетот на Wi Fi конекцијата на грчките острови генерално е со понизок квалитет. Агенцијата не го гарантира квалитетот и брзината на интернетот.

 • VILA EDEM

Вила Едем се наоѓа во прв ред со поглед на  море, 30 метри од плажа. Има двокреветно студио со кујна и тераса, и апартман со пет кревети со кујна, две тераси со поглед кон морето. Пред вилата има пицерија Едем. Клима и WiFi се вклучени во цената. Квалитетот на Wi Fi конекцијата на грчките острови генерално е со понизок квалитет. Агенцијата не го гарантира квалитетот и брзината на интернетот.

 • VILLA EVGENIA

Вила Евгенија се наоѓа 50 метри од морето. Поседува пространи  трокреветни студија со кујна и тераса и пространа четворни студија со кујна и балкон. Клима  и WiFi се вклучени во цената. Квалитетот на Wi Fi конекцијата на грчките острови генерално е со понизок квалитет. Агенцијата не го гарантира квалитетот и брзината на интернетот.

 • VILA PANAJOTA

Вила Панајота се наоѓа на 120 метри од морето. Таа има четири креветни  апартмани, со кујна и тераса со поглед на улицата. Климат  и WiFi се вклучени во цената. Квалитетот на Wi Fi конекции до грчките острови е генерално лош квалитет. Агенцијата не го гарантира квалитетот и брзината на интернетот.

 • VILA PAPAZOGLU

Вила Папаглоглу се наоѓа 170 метри од морето. Поседува студио со два кревети , кујна и тераса, три креветни  студија  со кујна и балкон, двокреветна соба без кујна, со фрижидер и тераса, како и трокреветна соба без кујна, со фрижидер и тераса. Собите без кујна имаат можност за користење на заедничка кујна  која се наога на секој спрат.  Климата е вклучена во цената. WiFi во ресторанот на куќата. Квалитетот на Wi Fi конекцијата на грчките острови генерално е со понизок квалитет. Агенцијата не го гарантира квалитетот и брзината на интернетот.

 • VILA RENA

Вила Рена се наоѓа во прв  ред со поглен на  море и 50 метри од плажа. Има двокреветни соби со кујна и тераса, како и трокреветно  студио со кујна и тераса. Клима и WiFi се вклучени во цената. Квалитетот на Wi Fi конекцијата на грчките острови генерално е со понизок квалитет. Агенцијата не го гарантира квалитетот и брзината на интернетот.

 • VILLA RITSA

Вила Рица се наоѓа 80 метри од морето. Има двокреветни и трокреветни студија со кујна и тераса, како и четирикреветни апартмани  со кујна и тераса. Климата и WiFi се вклучени во цената. Квалитетот на Wi Fi конекцијата на грчките острови генерално е со понизок квалитет. Агенцијата не го гарантира квалитетот и брзината на интернетот.

 • VILA VENETIS

Вила Венетис се наоѓа 170 метри од морето. Има трокреветни соби без кујна, трокреветно студио со кујна и апартмани со четири  кревети  со кујна и тераса. Четирикреветни апартмани имаат две посебни соби, секоја со сопствена влезна врата. Климата и WiFi се вклучени во цената. Соби без кујна, имаат можност за користење на заедничка кујна на првиот кат. Квалитетот на Wi Fi конекцијата на грчките острови генерално е со понизок квалитет. Агенцијата не го гарантира квалитетот и брзината на интернетот.

 • VILA BLUE

Вила Блу  се наоѓа 100 метри од морето. Располага со четирикреветни апартмани со кујна, како и двокреветни студија со кујна. Климата и WI FI се вклучени во цената. Вилата има убав двор со шанк  и бар .Квалитетот на Wi Fi конекцијата на грчките острови генерално е со понизок квалитет. Агенцијата не го гарантира квалитетот и брзината на интернетот.

 • VILA GEORGE

Вила Џорџ се наоѓа на 100 метри од плажа.  Поседва трокреветен апартман со кујна. Се наоѓа во близина на вилата Панајотот. Климата  е  вклучена во цената.

 • VILA PING

Вила Пинк се наоѓа 100 метри од морето.  Поседува четворокреветен  апартмани со кујна и одделна спална соба , како и двокреветни студија со кујна. Климата  и WiFi се вклучени во цената. Квалитетот на Wi Fi конекцијата на грчките острови генерално е со понизок квалитет. Агенцијата не го гарантира квалитетот и брзината на интернетот.

 • VILA TALIJA

Вила Талија се наоѓа 100 метри од морето. Поседува  трикреветно студио со кујна. Климата  и WiFi се вклучени во цената. Квалитетот на Wi Fi конекцијата на грчките острови генерално е со понизок квалитет. Агенцијата не го гарантира квалитетот и брзината на интернетот.

 • VILA AKROGIALY

Вила Akrogialy се наоѓа во прв ред со поглед  кон  морето, во близина на плажата . Има двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби без кујна. Можност за користење на  заедничка  мини кујна. Во трокреветните  соби  има еден одделен  и  еден  кревет на  спрат.

Две двокреветни соби  и една четирикреветна соба имаат бања надвор од собата, која само гостинските соби можат да ги користат. Климата и Wi Fi е вклучено во цената. Квалитетот на Wi Fi конекцијата на грчките острови генерално е со понизок квалитет. Агенцијата не го гарантира квалитетот и брзината на интернетот.]

 • VILA KOCHILI

Вила Кочили се наоѓа 40 метри од плажа. Има двокреветни соби без кујна, но сите соби имаат можност да користат заедничка кујна на катот. Климата и Wi Fi се вклучени во цената. Квалитетот на Wi Fi конекцијата на грчките острови генерално е со понизок квалитет. Агенцијата не го гарантира квалитетот и брзината на интернетот.

 • VILA DIRFI

Вила Дирфи се наоѓа на 80 метри од плажа. Има двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија. Климата и Wi Fi е вклучено во цената. Квалитетот на Wi Fi конекцијата на грчките острови генерално е со понизок квалитет. Агенцијата не го гарантира квалитетот и брзината на интернетот.

 • VILA VAGELIS

Вила Вагелис се наоѓа во прв ред со поглед кон морето и 50 метри од плажа. Има двокреветни и трокреветни соби без кујна. Куќата располага со една голема заедничка кујна за сите простории на спратот. Климата и Wi Fi е вклучено во цената. Квалитетот на Wi Fi конекцијата на грчките острови генерално е со понизок квалитет. Агенцијата не го гарантира квалитетот и брзината на интернетот.

 • VILA ANASTASIA

Вила Анастасија се наоѓа на 120 метри од морето. Располага со четирикреветни апартмани со кујна и тераса. Апартманите се многу пространи, сите се на приземје, со две тераси по  апартман. Квалитетот на Wi Fi конекцијата на грчките острови генерално е со понизок квалитет. Агенцијата не го гарантира квалитетот и брзината на интернетот.

 

The map is updating ...