• Аминта Трети бр.81-1 ДП2
 • + 389 78 399 853
 • + 389 2 609 1717
 • ДАТА
  01 January - 01 January
 • ВРЕМЕТРАЕЊЕ
  1 ден
 • ЦЕНА

 • ДОСТАПНОСТ
  0

КАВОС

ЛЕТ0 ЗА МЛАДИ 2018
КРФ – КАВОС
(6 и 7 ноќевања)

КРФ, најсеверниот остров во Јонското море, еден од најубавите и најголемите острови во Грција. Покрај тоа што е познат по своите фантастични природни убавини и плажи за секој вкус, го именуваат и како најсеверниот остров на Медитеранот. Од друга страна, влијанието на Венецијанската република се чувствува на секој чекор и на секоја градба. Во 2007 година е прогласен за светско наследство од страна на УНЕСКО. Крф има голем број на споменици и културно – историски објекти што е доказ за долгата историја на островот.

КАВОС – лоциран е на југот на островот, а од градот и пристаништето е оддалечен околу 50 км. Кавос, денес е синоним за одличен провод и забава. Само во една улица се сместени повеќе од 80 барови , 4 дискотеки, повеќе од 30 таверни и ресторани, па затоа е познат како грчката Ибица. Туристите кои го посетуваат Кавос се млади луѓе на возраст од 16 до 35 години. Поради сето тоа проводот трае 24 часа.

 1. ДЕН – СКОПЈЕ 

Поаѓање од Скопје во доцните вечерните часови. Возење со попатни паузи и одмори. По ноќното возење, следува пристигнување во пристаништето Игуменица. Со фериброд следува упатување кон островот. Сместување и време за одмор и запознавање со местото.

2 – 6./7 ДЕН – КАВОС

Бисерот на Јонското море ви овозможува совршена комбинација на одмор и забава. Блага клима, преубави плажи, длабоко сино море, можност за повеќе излети, традиционални јадења и музика… кои ветуваат преубав одмор. Од друга страна, ќе ви стане потполно јасно зошто Кавос е едно од местата – престолнини на незаборавниот провод. Огромен број млади од цела Европа прават незаборавна атмосфера секоја година, надополнета со многу коктели, плажи, крстарење како и тематски забави. Рапсоди ве води на фантастичното место, прочуениот Golden Fox од каде има преубав поглед на заливот Paleokastritsa. …Ве водиме на познатите комерцијални плажи Glifada, Marafijas…на кои покрај заедничкото сликање ќе го пренесеме целосно расположението од Кавос и одличниот провод. Ако сте желни за адреналин ќе имате одлична можност за посета на еден од најголемите водени паркови во овој дел од Европа каде ќе имате можност да испробате некоја од лудите атракции: black hole, kamikazes, free fall, hurricane twist slides.

Дефинитивно имате можност да уживате во лето на еден поинаков начин и долго да раскажувате.

7/8 ДЕН – КАВОС- СКОПЈЕ

По напуштањето на собите и слободното време , тргнуваме назад кон Скопје. Преминуваме со фериброд до пристаништето Игуменица, а потоа продолжуваме со возењето кон Македонија.

СМЕСТУВАЊЕ 

КАВОС

 

УСЛУГА ТЕРМИНИ

07.07 – 15.07

(6 ноќевања)

13.07 – 22.07

(7 ноќевања)

 

20.07 – 29.07

(7 ноќевања)

 

27.07 – 05.08

(7 ноќевања)

1/2 1/3 1/4 1/2 1/3 1/4 1/2 1/3 1/4 1/2 1/3 1/4
THALIA A OB / / / / / / / /
THALIA B OB / / / /
OCEAN DRIVE OB / / 165

155€

145

135€

/ / / / 125€ /

 

              ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

 • Комплетна организација со водич на патувањето
 • 6 или 7 ноќевања во избраното сместување на Кавос
 • Превоз со модерни туристички автобуси (клима, wc, tv, видео)

 

 

            ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА

 • Факултативни излети
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Превоз со траект на релација Игуменица – Крф – Игуменица (20€)
 • Туристичка такса – 0,5 € по ноќ

 

СМЕСТУВАЊЕ:

 • TALHIA (A и B)

Вилата се наоѓа во строгиот центар на Кавос, во близина на главната улица, на само 100м оддалеченост од плажа. Во склоп на вилата се наоѓаат 1/2 и 1/3 студија (со помошен кревет), 1/4 и 1/5 апартмани со помошни кревети кои пседуваат кујна со фрижидер, тераса и сопствено купатило. Во собите во кои има клима уред истиот се доплаќа на лице место. Вилата се состои од два блока А и Б, кои се наоѓаат на 10м оддалеченост еден од друг.

 • OCEAN DRIVE

Вилата се наоѓа на 350м од центарот на Кавос и 350м од плажа. Во близина на истата се наоѓаат многубројни клубови, ресторани и барови, како и поголеми и помали маркети. Сите студија се трокреветни со сопствено купатило, балкон и мини кујна со фрижидер. 

 

The map is updating ...