• Аминта Трети бр.81-1 ДП2
 • + 389 78 399 853
 • + 389 2 609 1717
 • ДАТА
  01 January - 01 January
 • ВРЕМЕТРАЕЊЕ
  1 ден
 • ЦЕНА

 • ДОСТАПНОСТ
  0

Лептокарија

ЛЕПТОКАРИЈА

 

Под планината Олимп, која според митологијата била домот на боговите, се протега регионот – Пиериа. Широките плажи кои се простираат во должина повеќе од 70 километри, се вистински пример за чиста природна убавина. Златниот песок и рамниот предел ве водат до синото море, а наоколу ве опкружуваат листопадни и борови шуми. Од областа Пиериа оваа година во нашата понуда се вбројуваат неколку понуди и веќе докажани дестинации за идеален одмор: Лептокарија, Неи Пори, Паралија и Олимпик Бич. Лептокарија е големо и живо место кое се наоѓа во Пиериа, веднаш под планината Олимп. Има богат ноќен живот, како и многу ресторани и таверни.

Апартман хотел ОКЕАНИС се наоѓа на околу 150 метри од плажата во Лептокарија. Во нашата понуда имаме двокреветни и трокреветни апартмани распоредени на двата ката кои се комплетно опремени со кујни (електричен шпорет, фрижидер со замрзнување, прибор за јадење), тоалет, пространи балкони, телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената.

Особена пријатност е тоа што во апартманите кујната е одделена од самата спална соба. Во склопот на апартман хотелот има и кафе ресторан, рецепција, интернет, лифт и уреден двор.

Вила ДИМИТРИС се наоѓа во централниот дел на Лептокарија на околу 50 метри од плажа. Вилата располага со двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија, како и апартмани кои се комплетно опремени со кујни (електричен шпорет, фрижидер, прибор за јадење), тоалет, пространи балкони, телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената.

 • Цените во табелите се изразени за наем на студио или дуплекс апартман за 7 ноќевања;
 • Цените се изразени во евра, а плаќањето е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 денари);
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител;
 • Доплата за превоз за возрасни е 20 евра, за деца до 12 години е 10 евра, за оние кои имаат уплатено аранжман;
 • Само превоз во наведените датуми за возрасни е 30 евра, за деца до 12 години е 20 евра;
 • Доплата за туристичка такса за 1/2 и 1/3 студио е 0,5 евра по ден (се плаќа во објектот);
 • Доплата за туристичка такса за 1/4 и 1/6 студио е 1 евро по ден (се плаќа во објектот);
 • Доплата за клима уред е 5 евра на ден.

БУС 1 – Автобуски превоз според термини од табелата

05:00 часот тргнување од Куманово (пред ресторан Жмара);
06:00 часот тргнување од Скопје (паркинг спроти Саемот хотел ВИП);
06:45 часот тргнување од Велес (Бензинска пумпа Мак Оил Мотел Македонија);
07:30 часот тргнување од Кавадарци (Автобуска станица);
08:30 часот Граничен премин Богородица

БУС 2 – Автобуски превоз според термини од табелата 

05:30 часот тргнување од Прилеп (Бензинска ЛУКОИЛ), трансфер со минибус до Битола или Кавадарци;
06:30 часот тргнување од Битола (Паркинг Спортска Сала);
07:00 часот граничен премин Меџитлија

Поаѓање од Грција во 14:15 часот по локално време.

НАПОМЕНИ: Собите се преземаат во 13,00 часот на денот на пристигнување, а се напуштаат во 9,00 часот на денот на заминување по локално време;

Задолжително патничко – здравствено осигурување;

За реализација на овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А. Рапсоди Травел

ВИЛА ДИМИТРИС

ХОТЕЛ ОКЕАНИС

 

 

The map is updating ...