• Аминта Трети бр.81-1 ДП2
 • + 389 78 399 853
 • + 389 2 609 1717
 • ДАТА
  01 January - 01 January
 • ВРЕМЕТРАЕЊЕ
  1 ден
 • ЦЕНА

 • ДОСТАПНОСТ
  0

Барселона авио

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА 

ШПАНИЈА –  БАРСЕЛОНА – Авио програм

 

ТЕРМИНИ: 17.10 – 24.10 / 24.10 – 31.10

(7 ноќевања/ 8 дена)

 

 

1 ДЕН – (авионски лет СКОПЈЕ – БАРСЕЛОНА)
Во договорено време состанок на групата на Скопскиот меѓународен аеродром. По времето предвидено за чекирање упатување кон чекалните. Лет на релација Скопје – Барселона (од прилика 2 ипол часа). Пристигнување на аеродромот Ел Прат во Барселона.  Трансфер од аеродром до хотелот. Ноќевање.

 

2-7. ДЕН  – ( БАРСЕЛОНА)

Вашиот престој во Шпанија може да биде незаборавен со посета на факултативните излети :  BARCELONA PANORAMICA (посета на Саграда Фамилиа, паркот Цитадела, познатата улица Пасеж де Грасиа, магичните фонтани…), COSTA BRAVA, BARCELONA BY NIGHT, NOU CAMP, AQUARIUM, со што вашиот престој во Шпанија ќе биде полн со спомени и убави доживувања.

 

8 ДЕН  – (БАРСЕЛОНА – СКОПЈЕ)

Според програмата напуштање на хотелот и заминување кон аеродромот во Барселона. Чекирање на летот за Скопје. Пристигнување во Скопје.

 

 

РЕДОВНА ЦЕНА: 449 

ПРОМОТИВНА ЦЕНА: oд 349€

 

 

 

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања во хотел во Барселона –  Htop BCN City или сличен (standard rooms)
 • Авионска карта на релација Скопје – Барселона – Скопје
 • Сите аеродромски такси
 • Комплетна организација на патувањето
 • Трансфер од аеродром во Барселона до хотел
 • Чекиран багаж РАНЕЦ СО ДИМЕНЗИИ 40 x 30 x 20 cm (без тркалца)
 • Дете од 0 – 1,99 – БЕСПЛАТНО
 • Дете од 2 – 11,99 – 70€ ПОПУСТ (Во придружба на две возрасни лица)

 

Цената не вклучува:

 • Факултативни излети
 • Патничко-здравствено осигурување (кое може да се извади и во ТА Рапсоди Травел), задолжително.
 • Доплата за 1/1 соба – 200€ 
 • ДОПЛАТА ЗА БАГАЖ ОД 10 кг СО ДИМЕНЗИИ   55 x 40 x 23 cm (со тркалца) – 35€ (по лице)
 • ДОПЛАТА ЗА БАГАЖ ОД 20 кг – 85€ (по лице)
 • Задолжителен PCR тест
 • Задолжителна градска такса за регијата Каталонија (од 01.11.2012) – во хотелите со 1*, 2* и 3* – 0.50 € по ноќ/по oсоба, 4*, 5* – 1€ – се плаќа на рецепција на хотелот.

 

Линк до хотелот: https://www.htophotels.com/en/hotels-destinations/hotels/bcncity/

The map is updating ...