• Аминта Трети бр.81-1 ДП2
 • + 389 78 399 853
 • + 389 2 609 1717
 • ДАТА
  01 January - 01 January
 • ВРЕМЕТРАЕЊЕ
  1 ден
 • ЦЕНА

 • ДОСТАПНОСТ
  0

ЈАХОРИНА

Скијање ЈАХОРИНА

 

*** Групни термини: 08.01 – 14.01.2021/ 13.01 – 19.01.2021 ***

*** Индивидуални пакет аранжмани по Ваш избор на термин ***

 

 

ЈАХОРИНА, планина која се наоѓа во срцето на Балканот, на раскрсницата на студена континентална и топла медитеранска клима, со највисокиот врв Огорјелица на 1916м надморска височина. Во секое време, совршено негуваните патеки се поврзани со најсовремени ски-лифтови за транспорт на скијачи и пансиони, со вкупен капацитет од околу 17.000 скијачи на час. Скијачите на Јахорина можат да изберат да скијаат на лесни патеки, патеки со средна тежина, како и на тешки патеки кои се прилагодени на поискусни и вешти скијачи.  Најголемо внимание им се посветува на најмладите скијачи на оваа планина, подготвени се две ски градинки со подвижна лента, патека за цевки и бројни забавни објекти. Ски градинките се најпогодни за мали деца и почетници затоа што можат да ги направат своите први чекори за скијање и да се забавуваат бесконечно на снегот. За авантуристи и љубителите на адреналин, постои и патека за ноќно скијање на која е изградена Ноќното скијање е најдобриот начин да се заврши денот на планина.

 

1 ден – (08.01.2021/ 13.01.2021) – Скопје – Јахорина

Тргнување во попладневните часови во однапред договорено време и место. Патување преку Р.Србија со попатни паузи предвидени за олеснување на патувањето.

 

2 ден – 6 ден – (09.01 – 13.01.2021/ 14.01 – 18.01.2021)

Престој во еден од најубавите ски центри на поранешните ЈУ простори, како и еден од најатрактивните планиснки масиви со исклучиво професионални ски стази. За љубителите на зимските спортови (скијање/бордање), на располагање се 46 километри алпски и 10 километри нордиски патеки. Јахорина може да се пофали со најмодерниот систем за правење снег што го поврзува целиот скијачки центар. 46 километри патеки се опфатени со:

 • една гондола
 • три шестoседи
 • еден двосед
 • и три ски-лифта.

 

7 ден – Јахорина Скопје – (14.01.2021 / 19.01.2021)

Напуштање на сместувачките капацитети и тргнување кон Скопје. Пристигнување во доцните вечерни часови.

 

 

Сместување Услуга Термин Тип на соба Цена
Хотел НЕБОЈША 3* НП 28.12.2020. – 03.01.2021 1/2 54€
НП 03.01.2021. – 13.01.2021 1/2 46€
НП 13.01.2021. – 01.02.2021 1/2 40€

*Цените изразени во табелата, се однесуваат по ден по лице, со вклучен полупансион (појадок и вечера)

 

Цената вклучува:

 • Ноќевање на база на полупансион
 • Користење на сауна
 • Деца до 6 години ГРАТИС (ако користат кревет на родителот), 50% попуст ако користат посебен кревет
 • Деца од 6-12 години попуст 50%
 • Доколку двокреветна соба се користи како еднокреветна, цената се зголемува за 50%
 • Попуст на трет, четврт и петти кревет 20% (во повеќе креветни соби)

 

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса + осигурување – 2€ по лице по ден
 • ЗАДОЛЖИТЕЛЕН НЕГАТИВЕН PCR ТЕСТ

 

 

Опис на сместувањето:

 

 

The map is updating ...