• Аминта Трети бр.81-1 ДП2
 • + 389 78 399 853
 • + 389 2 609 1717
 • ДАТА
  01 January - 01 January
 • ВРЕМЕТРАЕЊЕ
  1 ден
 • ЦЕНА

 • ДОСТАПНОСТ
  0

Noa Glamping Resort

Noa Glamping Resort

Термин: 05-09.05

 

Noa Glamping Resort е на неколку чекори од плажата Зрче со дневни забави на плажа и богата програма за ноќен живот. Ова одморалиште нуди дрвени вили со сопствена градина и луксузни комфор. ВИП и аеродромски трансфер се достапни на претходно барање.

Секоја вила има елегантен декор, бесплатен WiFi, клима уред и телевизор со рамен екран. Постои добро опремена кујна со трпезарија и дневна соба со софа. Приватниот бања доаѓа со туш, фен и бесплатни тоалети. Некои вили имаат приватен надворешен базен, поглед на море или област за скара.

Гостите можат да го користат фитнес центарот и барот. Другите одморалишта вклучуваат банкомат, багаж и 24-часовно пред биро. Услугата во соба е достапна на барање.

Новаjа е на помалку од 10 минути возење од Ноа Глампинг одморалиште. Популарните дестинации вклучуваат плажи Каска и Гајац.

 

1 ДЕН
Поаѓање на однапред договорено место во попладневните часови. Возење преку Србија со попатни паузи. 

 

2 – 4 ДЕН

Пристигнување на островот Паг. Сместување во одморалиштето Ноа Глампинг. Noa glamping одморалиштето се наоѓа на спуст над една од најпопуларните дестинации за забава во светот, плажата со камчиња Зрче, каде како заглавен арка, центар на врвна забава и музика, клубот Бич Ноа ги шири позитивните вибрации на морските бранови. Одмаралиштето гледа на кристално чистото море што го допира небото на зајдисонцето, покажувајќи ги планините во позадина. Совршената приказна за хармонијата на духот и природата. Опуштете се во природниот амбиент на нашите вили додека седите во базен или на тераса и пиете коктел непосредно пред да заминете во еден од десетте најдобри клубови во светот. Истражете ја возбудата и адреналинот, потопете се и почувствувајте ги емоциите.

5 ДЕН
Одјавување и напуштање на станот. Користете ги последните часови на островот за уште еден пливање, коктел или шопинг за сувенири. Поаѓање попладне, возење низ Хрватска со планирано пристигнување во Македонија во доцните вечерни часови.

 

 

Цена: од 69 евра

 

Тип на сова 1/2 1/3 1/4 1/5 1/6
Цена по лице 149 109€  89€  79€  69€   

 

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 • Комплетна организација со придружник за патување
 • 3 ноќевања во избрано сместување
 • Административни трошоци во износ од 15 евро

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Изборни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување и КОВИД осигурување
 • Превоз со автобус во износ од 60 еур (организиран превоз со мин. 20 пријавели лица)

 

Тековните мерки за влез во Хрватска бараат да се исполни еден од следниве 3 услови:

Приложете потврда за негативен тест за PCR или брз тест на антиген, не постар од 48 часа;
Приложете потврда за вакцинација за лица кои примиле втора доза на вакцина пред повеќе од 14 дена;
Приложуваат потврда за негативен тест за PCR или брз антиген тест со кој се потврдува дека лицето се опоравило од вирусот САРС-КоВ-2 во последните 180 дена.

 

The map is updating ...