• Аминта Трети бр.81-1 ДП2
 • + 389 78 399 853
 • + 389 2 609 1717
 • ДАТА
  01 January - 01 January
 • ВРЕМЕТРАЕЊЕ
  1 ден
 • ЦЕНА

 • ДОСТАПНОСТ
  0

RAPSODY – SECRET ISLAND

OBONJAN
Discover your secret island!

07.08-11.08.2020

Добредојдовте на RAPSODY – SECRET ISLAND ! Приватен остров, опкружен со природна убавина нуди прекрасен поглед на море, RAPSODY – SECRET ISLAND е совршен остров за возрасни, oстров за кој од секогаш сте сонувале. Ова е остров за кој не верувате дека постои се додека не го посетите.

Островот е едно од најживописните места во светот, комбинација на синото Јадранско Море и зеленилото на густите борови шуми, место каде можете да ги истражите бројните заливи и да уживате во недопрената природа, а од друга страна остров со многу кафулиња, ресторани и барови каде можете да уживате со коктели и добра музика. Вака изгледа совршен одмор! Овој остров е место каде што можете да работите онолку колку што сакате. Придружете се на нашите часови по јога, закажете алфреско масажа во спа центарот,возете се со кајак околу островот, истражете ги многуте заливи на островот или едноставно уживајте покрај базенот и релаксирајте се. Нашите диџеи ќе го разубават вашето попладне со квалитетна музика. Овој приватен остров се наоѓа по должината на брегот на северна Далмација, 6 км од копното и само 25 минути со такси брод од Шибеник.

 

 

FOREST LODGE MAX 4 ЛИЦА 199 EUR по лице

FOREST LODGE MAX 2 ЛИЦА 219 EUR по лице

SUN LODGE MAX  2 ЛИЦА 219 EUR по лице

BELL TENTS (клима, заедничко купатило) MAX 4 ЛИЦА 149 EUR по лице

BELL TENTS (клима, заедничко купатило) MAX 3 ЛИЦА 149 EUR по лице

BELL TENTS (клима, заедничко купатило) MAX 2 ЛИЦА 149 EUR по лице

 

 

Цената вклучува:

 • 4 ноќевања во избраното сместување (клима, мини бар, приватно купатило)
 • Трансфер со брод (Шибеник – Rapsody secret island – Шибеник)
 • Комплетна RAPSODY организација и асистенција на островот 24 часа
 • Анимација и часови по јога и фитнес
 • Медицинска помош 24 часа
 • Користење лежалки на плажа

 

Цената не вклучува:

 • Oрганизиран превоз 60 EUR , минимум за реализација 30 патници
 • Туристичка такса 2 EUR / ден / патник , плаќање на лице место
 • Здравствено осигурување

 

Доколку патувате со сопствен автомобил  истиот можете да го оставите на пристаништето, цената е околу 8 ЕUR по ден. https://goo.gl/maps/hPcGxqFUvcQN3u6F

 

Сместување:

Forest Lodge за две лица

Пред вас е Јадранското море, совршениот шумски предел ќе ве приближи до природата. Секоја куќа е опкружена со борови дрвја. Forest Lodge располага со приватна бања, wi-fi, фрижидер, дигитален сеф, фен, USB полначи, постелнина и крпи, два кревети или еден брачен кревет, клима уред и приватна тераса. Постои можност да одберете со поглед на море или со поглед на море и зајдисонце.

 

 

 

Forest Lodge за три или четири

Пред вас е Јадранското море, совршениот шумски предел ќе ве приближи до природата. Секоја куќа е опкружена со борови дрвја. Forest Lodge располага со приватна бања, wi-fi, фрижидер, дигитален сеф, фен, USB полначи, постелнина и крпи, два кревети или еден брачен кревет, клима уред и приватна тераса. Forest Logde за 3 или 4 особи поседува 2 посебни соби каде што може да изберете 4 сингл кревети, два сингл и еден брачен или два брачни кревети. Постои можност да одберете со поглед на море или со поглед на море и зајдисонце.

 

 

 

Sun Lodge за две лица

Комплетно нов, изграден во 2018 година, најнов дизајн и комплетно отпорен на температура. Поседуваат  постелнина и крпи, опремени со осветлување, климатизациja, утикачи (европски со два иглички), USB влез, фен за коса, сеф, фрижидер и тераса со столчиња и маса. Достапен е за најмногу 2 лица, со брачен или 2 сингл кревети. Sun Lodges се наоѓаат во внатрешноста на кампот во близина на кујната и базенот.                                   

 

 

Bell Tents за две, три или четири лица

Комплетно нов, со најнов  дизајн и целосно отпорен на временски услови, шаторот е совршено место за бегство од светот на урбаниот сообраќај. Шаторите имаат можност да се смести една особа или две со брачен кревет , опремени со WiFi мрежа, приклучоци и USB порти, со постелнина и крпи, сите се климатизирани. Гостите имаат пристап до сите објекти, како што се модерните бањи и тушеви, кои се сместени на многу места во кампот. Сите шатори се осигурани и можат да бидат заклучени.

 

 

The map is updating ...